VÝBĚR MATRACE PRO DĚTI A DOROST

Výběr matrace pro děti a dorost,

Každá nastávající maminka se těší na své dítě a zároveň se obává, zda je připravená na příchod miminka. Jednou z důležitých položek na každém seznamu je bezpochyby matrace do postýlky. Velmi často se nás ptáte na to jak vybrat matraci. Jaké tuhosti hledat atd. Proto Jak vybrat matraci pro miminko“? Matrace má být pevná, avšak nikoli tvrdá ani měkká. Miminko si totiž může v jemné kůži způsobit otlaky. Hrozí také, že jeho tělíčko nebude dostatečně prokrveno. Pokud na to nebudete myslet, může mít dítě později tzv. syndrom ploché hlavičky. Nejlepší matrace pro miminko musí být dostatečně prodyšná ve střední tuhosti. Neméně důležitý je potah na matraci, který by měl být snímatelný a pratelný. Rovněž je dobré si k matraci pořídit i další příslušenství jako je polohovací klín (klín LITTLE), napomáhající snižovat riziko zalknutí, zadušení miminka pro kojení.

Naše dětské matrace MIMI, BABY, BAMBINO, ROZÁRKA,  jsou vhodné  pro děti do dvou let s nosností max. 13 kg. Pakliže již vaše dítě přesahuje, jeden ze zmíněných parametrů nastává čas pořídit dítěti první již standardní matraci. Ta by měla splňovat následující parametry. Stejně jako u novorozenecké matrace doporučujeme i zde středně tuhé matrace, podporující vývoj páteře dítěte a stabilní podporu stále se vyvíjející se páteři. Zároveň z reakcí mnoha rodičů víme, že je dobré se zaměřit na matrace, které nemají v ložných vrstvách tzv. profilování, zónování. Jelikož tyto výstupky můžou malé dšti vnímat jako nežádoucí „bodlinky“, které je tlačí.  Z tohoto důvodu se z naší kolekce nejčastěji prodávají matrace NORKA PLUS, MARISA, které toto anatomické tvarování mají umístěno uvnitř jádra.

 

Pokud je dítě již starší okolo pubertálního věku tuhost matrace se stále nemění, nic méně se již můžete podívat po standardních matracích v různých výškách a s anatomickým tvarováním. Doporučujeme například matrace ARYA, MONTEMARCO či KORNELIA.

Posted on 2019-11-26 Home, Novinky, Napsali o nás 1146

Blog

Compare 0
Prev
Next